Yatırımcılar için


Özel Okul Danışmanlığı

Yatırımcılara Yeni Okul
Açılış Hizmeti

Milletlerarası Okullar Yatırımcısına Büyük Fırsatlar Sunuyor

"Milletlerarası Okul" dediğimiz kurumlar yalnızca yabancı uyruklu öğrencilerin kabul edildiği okullardır. Ülkemizin birçok ilinde faaliyet gösteren bu okullar yatırımcıya diğer özel okullara göre arzın az, talebin ise oldukça fazla olduğu bir piyasa vaad ediyor.

Ülkemizdeki eğitim kurumları pek çok ülke öğrencisi için oldukça cazip. Eğitim turizmi için Türkiye, coğrafi konumunun avantajı ile yüksek kalitede eğitimi bir araya getiriyor. Bu sebeple Afrika, Arap Yarımadası ve Orta Asya ülkesinden gelen öğrenciler ülkemizdeki eğitim olanaklarından yararlanmak istiyor. Bu öğrenciler ülkelerinden daha iyi eğitim alacaklarını biliyorlar. Ancak Türkçe bilmedikleri için uluslararası program uygulayan milletlerarası okulları tercih ediyorlar. Türk okullarında arkadaşlık kurmakta zorlanırken kendi dillerinin konuşulduğu milletlerarası okullarda hem güvenli bir şekilde eğitimlerini sürdürüyor hem de sosyalleşebilecekleri arkadaş ortamına kavuşuyorlar.

Üniversite hayatına Avrupa ülkelerinde devam etmek isteyen yabancı öğrenciler milletlerarası okulları tercih ediyor. Öğrenciler uluslararası akreditasyona sahip milletlerarası okulları önemli bir basamak olarak görüyor. Çünkü milletlerarası okullar akredite oldukları ülkenin diplomasını veriyorlar. Bu da çoğu zaman tüm dünyada geçerli İngiliz veya Amerikan diploması demek oluyor. 

Üniversite hayatına Türkiye'de devam etmek isteyen birçok yabancı öğrenciler milletlerarası okullarda okumayı tercih ediyor. Çünkü hem ülke kültürüne adapte olmak hem de Türkçeyi öğrenmek için henüz lisedeyken ülkemize gelmek onlara zaman kazandırıyor.

Sadece lise son sınıfta Türkiye'deki milletlerarası okullarda okumak isteyen öğrenciler cok fazla. Ülkelerinde üniversiteye gitmek için lise bitirme sınavını geçmek zorunda olan birçok öğrenci lise son sınıfta Türkiye'deki milletlerarası okulları tercih ediyor. Burada okudukları bir yılın ardından lise diploması almaya hak kazanan öğrenciler YÖS'e girerek pek çok ülkede geçerli bir üniversiteye giriş puanı elde etmiş oluyorlar.

Türkiye’de her türlü özel öğretim kurumu açmak isteyen kişi ve kuruluşlar için danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Hangi Kurumları Açabilirsiniz?

Özellikle özel okul (ilk-Orta-Lise) her türlü kurs ve milletlerarası okul açılışlarında tecrübeli ekibimizle yanınızdayız.

Gereken Belgeler Hakkında:

Türkiye’de Kurum açmak için gereken belgeler kanun ve yönetmeliklerle belirlenmiştir.  Çok farklı devlet kurumlarından alınması gereken raporlar ile öncelikle eğitim yapılacak binanın uygunluğunun ispatlanması daha sonra burada yapılacak eğitim faaliyetinin niteliğinin belirlenmesi buna göre gerekli donanımın Türk Milli Eğitim standartlarına uydurulması gerekir. Hemen ardından yapılacak denetim süreci 3 ila 6 ay kadar sürmektedir. 

Bu sırada kanun ve yönetmeliklerde yapılan değişiklik ve güncellemelerin dikkatle takip edilmesi gereklidir çünkü kaybedeceğiniz zaman dilimi size enflasyonun da etkisi ile ciddi maliyet getirecektir.

Yönetmeliklerde belirlenen son tarihlere yetişmeyen açılışlar size bir eğitim öğretim yılı kaybettirebilir. Bu sebeple işinin uzmanı ve dürüst danışmanlarla çalışmanız önem arz eder. Çok büyük harcamalar sonucunda başarısız olan birçok yatırımcının kötü tecrübelerden korunmanız için 20 yıllık Kurum açma tecrübesine sahip dürüst ekibimiz ile yanındayız. Bütçenizi belirlemeden önce bizimle iletişime geçin!